Hakkımızda

Her birimiz farklı alanlarda öğrenim görmüş 3 kardeş, kendi çocuklarımız dünyaya gelince onlar için nasıl daha iyi bir hayat sunabiliriz ve onların gelişimleri için nasıl katkıda bulunabiliriz diye düşünürken, Montessori Eğitim Metodu ile tanıştık. Bu eğitim metodunun çocukların gelişimi için ne kadar değerli olduğunu gördükçe, daha çok çocuğa ulaşıp onların da gelişimlerine katkıda bulunmak için Kocaeli de bir Montessori anaokulu kurmaya karar verdik. Bu hedefimiz için İME’nin(İstanbul Montessori Enstitüsü) Uluslararası AMS (American Montessori Society) setifika programına katıldık. Burada eğitimlerimiz devam ederken anaokulu açmak için öğretmenlik ve çocuk gelişimi eğitimlerimizi de tamamladık.

Deneyimlerimizi ve bilgilerimizi daha çok çocuğa ve ebeveyne ulaştırmak için Alya ile Evde Montessori Etkinlikleri facebook sayfamızı açtık. Okulumuzun yapımına devam ederken, Montessori Dünyası adlı websitemizi de hayata geçirdik.

İlk eğitim aile de başlar ve ailenin çocuğunun gelişiminde önemi büyüktür. Bu düşünceyi savunarak, sitemizi kurarken ki amacımız; çocuğunuzun doğumundan itibaren onu her yönüyle Montessori Metodu ışığında büyütmenize katkı sağlamaktır. Sitemizde Montessori Metodunun bütüncül bir sistem olarak sunulmasıyla birlikte, çocukların gelişiminde bu eğitime paralel katkısı olacak oyunlar, kitap önerileri, sağlıklı beslenme, çocuk gelişim teorileri gibi her türlü bilgi bulunmaktadır.

Site güncellemelerimiz devam ederken, Türkiye de ilk ebeveynli Montessori gelişim atölyesini kurduk. Daha sonra 2017-2018 öğretim yılında Kocaeli de Dünya standartlarında ilk butik okul olan 2-6 yaş Yonca Montessori Kreşi açtık. Eğitimlerimize devam ettikçe, deneyimlerimizi sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.