Etkinlik Kitapları ve Kartları 12+ yaş

Etkinlik Kitapları ve Kartları 12+ yaş

14039

Çocuğunuzun uzaya, bilime, sanatsal faaliyetlere vb. hangi alana ilgisi varsa o yönde onu desteklemeniz gerekir. Bu yaşlarda deney kitaplarından da yararlanabilir, sebep-sonuç ilişkisini kendilerinin keşfetmesini izleyebilirsiniz. İlgi alanlarını destekleyecek etkinlik kitaplarını bulmasına yardım edebilirsiniz. Sizlere tavsiyem;

  • Arkadaşlarıyla sık sık bir araya getirip birlikte vakit geçirmelerine destek olmalısınız. Çocuğunuz arkadaşlarıyla birlikte oyunlar oynayıp, etkinlikler yaparken hem eğlenecek hem de bilişsel, dil, motor, duyusal ve sosyal becerileri gelişecektir.
  • Günlük tutmaya da teşvik edebilirsiniz. Kendilerini ifade etmeyi öğrenirken bir yandan da bilişsel, dil, motor, duyusal ve sosyal becerileri de gelişecektir. Ergenlik öncesi kendini keşfetmesini sağlayacaktır.
  • Boş vakitlerini değerlendirmek amacıyla çeşitli çizim, labirent, bulmaca ve boyama kitaplarına yönlendirebilir siniz.
  • Etkinlik kitapları seçerken içeriklerini kontrol etmeniz gerekir. Çocuğunuzun ilgi ve becerisine uygun olanları tercih etmelisiniz. Aksi halde çocuğunuzun beceri düzeyine göre yüksek içerikli bir kitap onun kendini yetersiz hissetmesine sebep olabilir. Bu yüzden diğer alt veya üst yakın yaş gruplarına ait kitap önerilerimizden de yararlanabilirsiniz.
  • Sudoku çözmek her yaşta yapılması gereken bir etkinlik. Her yaş grubuna ait seçenekler arasından seçim yapabilirsiniz. Eğlenirken aynı zaman da çocuğunuzun konsantrasyonu arttırır, görsel hafızasını güçlendirir, el-göz koordinasyonunu iyileştirir, algılama ve matematik işlemleri çözme becerisini geliştirir.
  • Görsel dikkat ve konsantrasyon becerilerinin gelişmesi için Adeda Yayınlarını tercih edebilirsiniz. Setin sayfalarındaki kolay ama dikkat gerektiren soruları çözdükçe kendilerine güvenleri gelecektir. Bir sonraki sayfaya geçmek için sabırsızlanacaklar.
  • Erdem, Dstil Tasarım ve Ya-Pa yayınlarının etkinlik kitapları da içerik olarak çok çeşitli ve güzel tasarlanmış. Sorularla çocuklarınızı düşünmelerini, fikir üretebilmelerini ve eğlenmelerini sağlıyorlar. Özellikle Dstil Tasarım eğlen öğren serisi küçük boy olduğu için çantanıza koyup yanınızda taşıyabilir veya uzun araba yolculuklarında kullanabilirsiniz. İçindeki sorular yaşına uygun temel kavramları öğretici nitelikte.
  • Tübitak yayınlarının her çeşidi birbirinden güzel, eğitici ve kaliteli. Bu yüzden yaşına uygun çeşitlerini gördüğünüzde kaçırmamanızı tavsiye ederim.

İnceleme fırsatı bulduğum ve size de önerebileceğim 12 yaş etkinlik kartları ve kitap örneklerini aşağıda sizlerle paylaştım. Benzer alternatifleri inceleyebilir ve çocuğunuzun ilgisi ve becerisine göre seçim yapabilirsiniz. Güzel örnekler buldukça burada sizlerle paylaşmaya devam edeceğim.

 

Yayınevi: ADEDA

 

 

 

pr_01_15

Yayınevi: ADEDA

 

 

 

Yayınevi: TÜBİTAK

 

 

untitled (2)

Yayınevi: TÜBİTAK

 

 

Facebook Comments

You may also like