Emici Zihin

Emici Zihin

15391

Çocuk, dünyanın neresinde olursa olsun, Maria Montessori’nin “emici zihin” olarak adlandırdığı bir yetiye sahip olarak dünyaya gelir. Montessori felsefesinde, emici zihin ilkesinin amaçladığı şey, çocuğun zihinsel faaliyetini ortaya çıkarmaktır.

Emici zihin, herhangi bir çaba sarf etmeden ve yorulmadan, ortamın, bütün ruhsal, zihinsel ve fiziksel yönlerini emme yeteneğine sahiptir. Bu yetenek, eşsiz olmasının yanında geçicidir. Emici zihne örnek olarak dilin kazanımını vermektedir.

Yeni doğan çocukta, bellek, zeka, akıl yürütme yeteneği olmamasına rağmen, çocuk kısa zamanda konuşmayı öğrenir. İki yaşına geldiğindeyse, emici zihni sayesinde, çevresindekilerin konuştukları dili taklit ederek konuşmayı öğrenir. Mademki çocuk dili kendiliğinden öğrenebiliyor, o halde çevresindeki bilgileri de doğal bir biçimde zorlanmadan öğrenebilir. Bu tarzda bilgi edinmek, ayrıca çocuk için doğal ve keyifli bir faaliyet olmaktadır.

Emici zihinle çocuk kendini inşa eder. 0-3 yaş arasında bunu bilinçsiz olarak yapar. Bilinç dışı olarak her şeyi emer. 3-6 yas arasında da bilinçli hale gelir. Çevresinden edinimler alır, gözlemler ve tekrarlar. Mesela dili tüm detaylarıyla alırlar. Çocuk kamera gibi fotoğraflar, yetişkin ressam gibi yapar.

0-6 yas arası dönem emici zihni kullanmak için çok önemli bir dönemdir. Bir daha bu kadar öğrenmeye sahip olamayız. Bu dönemde çocuk neye maruz kalırsa onu alır. Düzense düzen, düzensizlikse düzensizlik gibi. Aynı süngerin çamurlu suyu da, temiz suyu da çekmesi gibi düşünebiliriz.
Özel Birliktelikleri  Güzeller Yaşatacak
Şimdiye kadar hiç yaşamadığınız, gerçekleştirmediğiniz düzeydeki birliktelikleri, beraberlikleri yaşamak istemez misiniz? Eğer ki cevabınız evet ise bunun için en uygun yerlerden birisindesiniz. Sizlere kolay kolay unutulmayacak, akıllardan çıkmayacak düzeydeki anları, dakikaları yaşatmak isteyen bayanlar daima her daim burada yer almaktadır. Normal görüşmelerden kat be kat daha farklı, çok daha özel şekildeki birlikteliklerinden memnun kalacağınızı, hiçbir zaman yaşamayacağınız dakikaları gerçekleştirebileceğinizi bilmelisiniz. Sınırsız, özel ve keyifli bir şekildeki görüşmeler gerçekleştirmek, buradaki birlikteliklerden de memnun kalmak isterseniz hemen web adresine giriş yapabilirsiniz. Burada farklılığı  yaşatacak ve zevk almanızı sağlayacak bayanların ilanları bulunuyor. Emin olabilirsiniz ki buradaki görüşmelerden daima zevk alabilir ve daima tatmin olabilirsiniz. Sizlere hiçbir zaman unutamayacağınız şekildeki görüşmeleri sunacak bayanlar sizleri bekliyordur. Farklılık gerçekleştirme arzunuz bulunuyorsa bunu da rahatlıkla gerçekleştirebileceğinizi ve eğlenceli görüşme deneyimlerini de burada yaşayabileceğinizi söylemek fazlasıyla yeterli olacaktır. Seksi, ateşli ve azgın bayanlar en güzel anlarıyla, en eşsiz dakikaları sizlere yaşatmak için her daim sabırsızlanmaktadır desek yeterlidir.

Facebook Comments

You may also like